Annie-winnaars

Ontdek alle winnaars van de Annie Awards 2014.

Zaterdagavond werden in Los Angeles de winnaars bekendgemaakt van de Annie Awards, zeg maar de Oscars van de animatiesector, uitgereikt door ASIFA-Hollywood. Elk jaar wordt de beste animatie in bioscoopfilms, korte films, tv-series, specials, commercials, studentenfilms en sinds vorig jaar ook games bekroond.

De 41e editie bevat meer dan dertig verschillende categorieën. Niet alleen studio’s kunnen prijzen winnen met hun films en series, maar ook individuele mensen die een opmerkelijke bijdrage hebben geleverd aan geanimeerde producties. Zo maken niet alleen de regisseurs, maar ook animators, storyboardtekenaars, ontwerpers, stemacteurs en editors kans op een gouden beeldje.

Ernest & Celestine, een hartverwarmende tekenfilm die deels in België werd gemaakt, was genomineerd voor zes awards maar kon geen enkele verzilveren. Uiteindelijk waren het vooral de grote studio’s (Disney, Pixar, DreamWorks) die met de prijzen aan de haal gingen. Animatiefilm Frozen won vijf awards, The Croods won er drie. Tv-special Toy Story of Terror en animatieserie Mickey Mouse wonnen allebei drie prijzen. Een overzicht van alle winnaars vind je onderaan (aangeduid met een *).

Overzicht van de Production Categorieën

Best Animated Feature

A Letter to Momo
Despicable Me 2
Ernest & Celestine
*Frozen
Monsters University
The Croods
The Wind Rises

Best Animated Special Production

*Chipotle Scarecrow
Listening Is an Act of Love
Room on the Broom
Toy Story OF TERROR!

Best Animated Short Subject

Despicable Me 2 – Puppy
*Get A Horse!
Gloria Victoria
My Mom is an Airplane
The Numberlys

Best Animated TV/Broadcast Commercial

*Despicable Me 2 – Cinemark
Sound of the Woods
The Polar Bears Movie

Best General Audience Animated TV/Broadcast Production For Preschool Children

Bubble Guppies
*Disney Sofia the First
Doc McStuffins
Justin Time
Peter Rabbit

Best Animated TV/Broadcast Production For Children’s Audience

*Adventure Time
Beware the Batman
Disney Gravity Falls
Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness
Regular Show
Scaredy Squirrel
Teen Titans Go!
The Legend of Korra

Best General Audience Animated TV/Broadcast Production

Archer
Bob’s Burgers
Tron Uprising
*Futurama
Motorcity

Best Animated Video Game

Diggs Nightcrawler
Tiny Thief
*The Last of Us

Best Student Film

Chicken or the Egg
Kellerkind
Miss Todd
Move Mountain
SEMÕFORO
The Final Straw
Trusts & Estates
*Wedding Cake

Overzicht van de Individual Achievement Categorieën

Outstanding Achievement, Animated Effects in an Animated Production

Alen Lai, David Quirus, Diego Garzon Sanchez, Ilan Gabai – Epic
David Jones – Dragons: Defenders of Berk
Joshua Jenny, Jason Johnston, Matthew Wong, Eric Froemling, Enrique Vila – Monsters University
*Jeff Budsberg, Andre Le Blanc, Louis Flores, Jason Mayer – The Croods
Greg Gladstone, Nikita Pavlov, Allen Ruilova, Matt Titus, Can Yuksel – Turbo

Outstanding Achievement, Animated Effects in a Live Action Production

Jonathan Paquin, Brian Goodwin, Gray Horsfield, Mathieu Chardonnet, Adrien Toupet – Man Of Steel
Ben O’Brien, Karin Cooper, Lee Uren, Chris Root – Star Trek: Into Darkness
Dan Pearson, Jay Cooper, Jeff Grebe, Amelia Chenoweth – Star Trek: Into Darkness
*Michael Balog, Ryan Hopkins, Patrick Conran, Florian Witzel – Pacific Rim

Outstanding Achievement, Character Animation in an Animated Television/Broadcast Production

Brad Schaffer – Friendship All-Stars of Friendship: Wrong Number
Eric Urban – Ubermansion
JC Tran Quang Thieu – Toy Story OF TERROR!
David DeVan – Toy Story OF TERROR!
*Kureha Yokoo – Toy Story OF TERROR!
Keith Kellogg – Star Wars: The Clone Wars

Outstanding Achievement, Character Animation in a Feature Production

Thom Roberts – Epic
Jonathan Del Val – Despicable Me 2
*Jakob Jensen – The Croods
John Chun Chiu Lee – Monsters University
Kitaro Kosaka – The Wind Rises
Tony Smeed – Frozen
Patrick Imbert – Ernest & Celestine

Outstanding Achievement, Character Animation in a Live Action Production

*Jeff Capogreco, Jedrzej Wojtowicz, Kevin Estey, Alessandro Bonora, Gino Acevedo – The Hobbit: An Unexpected Journey (Gollum)
Dave Clayton, Simeon Duncombe, Jung Min Chan, Matthew Cioffi, Guillame Francois – The Hobbit: An Unexpected Journey (Goblin King)
Hal Hickel, Chris Lentz, Derrick Carlin, Steve Rawlins, Kyle Winkelman – Pacific Rim

Outstanding Achievement, Character Design in an Animated TV/Broadcast Production

Craig McCracken – Disney Wander Over Yonder
*Paul Rudish – Disney Mickey Mouse
Andy Bialk – The Awesomes
Ben Adams – Regular Show
Danny Hynes, Howard Colin – Steven Universe

Outstanding Achievement, Character Design in an Animated Feature Production

*Carter Goodrich, Takao Noguchi, Shane Prigmore – The Croods
Sylvain Deboissy, Shannon Tindle – Turbo
Craig Kellman – Cloudy With A Chance of Meatballs 2
Chris Sasaki – Monsters University
Christophe Lourdelet – A Monster in Paris
Eric Guillon – Despicable Me 2
Bill Schwab – Frozen

Outstanding Achievement, Directing in an Animated TV/Broadcast Production

Colin Heck – The Legend of Korra
Elaine Bogan – Dragons: Defenders of Berk
Stephan Franck – The Smurfs: The Legend of Smurfy Hollow
John Aoshima – Disney Gravity Falls
Aaron Springer – Disney Mickey Mouse
*Angus MacLane – Toy Story OF TERROR!
Harold Harris – Justin Time

Outstanding Achievement, Directing in an Animated Feature Production

Chris Sanders, Kirk DeMicco – The Croods
David Soren – Turbo
Chris Wedge – Epic
Benjamin Renner, Vincent Patar, Stéphane Aubier – Ernest & Celestine
*Chris Buck, Jennifer Lee – Frozen

Outstanding Achievement, Music in an Animated TV/Broadcast Production

Alan Williams – Estefan
Guy Moon – T.U.F.F. Puppy
Peter Luyre, Stuart Kollmorgen, Peter Zizzo – Peter Rabbit
Kevin Kliesch, Craig Gerber, John Kavanaugh – Disney Sofia the First
*Christopher Willis – Disney Mickey Mouse
Andy Bean – Disney Wander Over Yonder

Outstanding Achievement, Music in an Animated Feature Production

Alan Silvestri – The Croods
Henry Jackman – Turbo
Mark Mothersbaugh – Cloudy With A Chance Of Meatballs 2
Heitor Pereira, Pharrell Williams – Despicable Me 2
Danny Elfman – Epic
Randy Newman – Monsters University
*Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez, Christophe Beck – Frozen
Dominic Lewis – Free Birds

Outstanding Achievement, Production Design in an Animated TV/Broadcast Production

*Angela Sung, William Niu, Christine Bian, Emily Tetri, Frederic Stewart – The Legend of Korra
Liz Artinian, Ray Feldman, Chris Fisher, George Fort – The Venture Bros.
“What Color is Your Cleansuit?”
Steven Sugar, Emily Walus, Sam Bosma, Elle Michalka, Amanda Winterstein – Steven Universe
”Gem Glow”
Lynna Blankenship, Dima Malanitchev, Debbie Peterson, Charles Ragins, Jefferson R. Weekley – The Simpsons “Treehouse of Horror XXIV”
Christophe Vacher – Transformers Prime ‘Beast Hunters’
Nick Jenings, Sandra Calleros, Teri Shikasho, Ron Russell – Adventure Time

Outstanding Achievement, Production Design in an Animated Feature Production

Christophe Lautrette, Paul Duncan, Dominique R. Louis – The Croods
Yarrow Cheney, Eric Guillon – Despicable Me 2
Michael Knapp, Greg Couch, William Joyce – Epic
Zaza, Zyk – Ernest & Celestine
Ricky Nierva, Robert Kondo, Daisuke “Dice” Tsutsumi – Monsters University
*Michael Giaimo, Lisa Keene, David Womersley – Frozen

Outstanding Achievement, Storyboarding in an Animated TV/Broadcast Production

Piero Piluso – Monsters vs. Aliens
Douglas Lovelace – Dragons: Riders of Berk
Adam Ford, Deke Wightman, Kevin Mellon, Justin Wagner, Benji Williams – Archer
Alonso Ramos-Ramirez – Disney Mickey Mouse
*Daniel Chong – Toy Story of TERROR!
Alonso Ramos-Ramirez – Gravity Falls
Guillermo Del Toro, Guy Davis, Ralph Sosa – The Simpsons — “Treehouse of Horror XXIV”
Paul Watling – Justin Time

Outstanding Achievement, Storyboarding in an Animated Feature Production

Steven MacLeod – The Croods
Eric Favela – Despicable Me 2
*Dean Kelly – Monsters University
Jason Hand – Planes
John Ripa – Frozen

Outstanding Achievement, Voice Acting in an Animated TV/Broadcast Production

Eric Bauza (Foop) – Fairly Odd Parents
Bill Farmer (Goofy) – Disney Mickey Mouse
Chris Diamantopoulos (Mickey Mouse) – Disney Mickey Mouse
Mark Hamill (Skips en Walks) – Regular Show
*Tom Kenny (Ice King) – Adventure Time

Outstanding Achievement, Voice Acting in an Animated Feature Production

Paul Giamatti (Chet) – Turbo
Terry Crews (Earl) – Cloudy With A Chance of Meatballs 2
Kristen Wiig (Lucy) – Despicable Me 2
Steve Carell (Gru) – Despicable Me 2
Pierre Coffin (Minions) – Despicable Me 2
Billy Crystal (Mike) – Monsters University
*Josh Gad (Olaf) – Frozen

Outstanding Achievement, Writing in an Animated TV/Broadcast Production

Katie Matila – Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness
Ian Maxtone-Graham, Billy Kimball – The Simpsons
*Lewis Morton – Futurama
Matt Price, John Infantino, Mike Roth, Michele Cavin, Sean Szeles – Regular Show
Michael Price – The Simpsons

Outstanding Achievement, Writing in an Animated Feature Production

Daniel Pennac – Ernest & Celestine
Daniel Gerson, Robert L. Baird, Dan Scanlon – Monsters University
*Hayao Miyazaki – The Wind Rises
Jennifer Lee – Frozen

Outstanding Achievement, Editorial in an Animated TV/Broadcast Production

Adam Arnold, Hugo Morales, Davrick Waltjen – Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness
Myra Lopez, Ana Adams, Justin Baker – Teenage Mutant Ninja Turtles
Lynn Hobson – Dragons: Defenders of Berk
*Illya Owens – Disney Mickey Mouse
Axel Geddes, Kathy Graves, Chloe Kloezeman – Toy Story OF TERROR!
Paul D. Calder – Futurama
Paul Douglas – Adventure Time
Jason W.A. Tucker – Star Wars: The Clone Wars

Outstanding Achievement, Editorial in an Animated Feature Production

Darren Holmes – The Croods
James Ryan – Turbo
Fabienne Alvarez-Giro – Ernest & Celestine
*Greg Snyder, Gregory Amundson, Steve Bloom – Monsters University
Jeff Draheim – Frozen

Overzicht van de Juried Awards

Winsor McCay Award — Katsuhiro Otomo, Steven Spielberg, Phil Tippett
June Foray Award — Alice Davis
Certificate of Merit — “I Know That Voice” (Documentaire)

Lees ook:Nominaties Annies 2013
Lees ook:Oscarnominaties bekend
Lees ook:Visual Effects Society nomineert Kuifje zes keer
Lees ook:Flushed Away grote winnaar bij Annie Awards
Lees ook:Nominaties Annie Awards voor animatietoppers zijn bekend

Eén reactie op “Annie-winnaars

  1. Hansje

    Jammer dat die grote studio’s de meeste prijzen weghalen, en zo’n juweeltje als “Ernest et Célestine” over het hoofd wordt gezien…

      /   Beantwoorden  / 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

Naam

Website

Het kan vijf minuten duren voordat nieuwe reacties zichtbaar zijn.